Poslední výlet deváťáků

Dne 12.6. jsme se se spolužáky brzy ráno vypravili na vlakové nádraží v Českých Budějicích, odkud nás vlak dopravil do Stojčína. Naše cesta tím však nekončila. Jakmile jsme dorazili na požadovanou stanici, odevzdali jsme zavazadla a vydali se pěšky na pětikilometrovou cestu. Na samotném konci na nás čekal dětský tábor Beruška, ve kterém jsme celý výlet prožili.

Po obědě nás čekala první aktivita - týmové soutěže. Průběh byl následovný. Třída se rozdělila do dvou týmu, které mezi sebou soupeřily. Mezi úkoly, které jsme jako tým museli splnit patřilo, jak klasické běhání, prolézání, podávání míče ale i hry, o kterých jsme nikdy před tím neslyšeli. Po prvním vyčerpávajícím úkolu se většina odebrala do bazénu, kde se osvěžila. Když odpočinková přestávka skončila, třída včetně paní učitelky Krchové už lezla do výstroje, aby mohla absolvovat lanový park, který nám v kempu byl k dispozici. Všichni lezci zvládli nástrahy lan na jedničku. Jakmile se den chýlil k večeru, čekal nás poslední úkol, a to rozluštit vraždu pomocí připraveného místa činu. Někomu se dařilo méně někomu více, ale snaha se také počítá.

Druhý den jsme začali s “přípravou pro přežití na opuštěném ostrově”. Plazili jsme se po zemi, otravovaly nás jedovaté plyny, na které jsme byli vybaveni plynovými maskami. Museli jsme se také zahrabat před silným větrem. I přes varovné signály si jeden trosečník vzal bílé oblečení, které už rozhodně bílé nikdy nebude. Vítězné bahenní čáry na obličeji nesměly chybět. Odpoledne bylo z části odpočinkové, a proto jsme ho strávili u vodní nádrže, koupáním, opalováním či jen povalováním. Paintball, který následoval po další přestávce jsme si užili ze všeho nejvíc. Každý hráč si z odpoledne přivezl domů velmi originální suvenýr a to modřiny, které se samozřejmě daly vzhledem k povaze sportu čekat. Po večeři nás čekal nenáročný a spíše kreativní úkol, a to napodobování fotek z filmů. Oba týmy si vedly velmi dobře, a proto si odměnu zasloužily oba dva.

Třetí den se už jen sbalilo a hurá zpátky. Času bylo na rozdávání, i proto se dozor rozhodl udělat zastávku na náměstí v Počátkách, kde jsme si mohli koupit něco dobrého. Po dvou dnech plných aktivit jsme se vyčerpaní vláčili zpět na nádraží odkud nás vlak dovezl do Veselí nad Lužnicí, kde kvůli výluce jsme museli pokračovat autobusem.

Náš poslední výlet na základní škole jsme si velice užili a děkujeme paní učitelce Krchové a paní Šímové, že si ho společně s námi užily také.

Eliška Markovičová

PHOTO 2023 06 15 11 33 06 PHOTO 2023 06 15 11 33 07 PHOTO 2023 06 15 11 33 09 3

PHOTO 2023 06 15 11 33 10 2 PHOTO 2023 06 15 11 33 10 3 PHOTO 2023 06 15 11 33 13

PHOTO 2023 06 15 11 33 14 PHOTO 2023 06 15 11 33 15 PHOTO 2023 06 15 11 33 18 2

Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

603 561 874

reditel@zssindlovydvory.cz

Užitečné odkazy

SmartClass

smartclass s

smartclass t

Projekty

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony II

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony III

narodni plan obnovy