MŠ Litvínovice 39

Charakter a specifika budovy:

Budova MŠ je nová, multifunkční, jednopatrová, nepodsklepená, jejíž součástí je obecní úřad, knihovna, pošta a zázemí pro SDH. MŠ se nachází v přízemí této budovy, je bezbariérová a navazuje na ni oplocená zahrada. MŠ je jednotřídní s kapacitou 26 dětí a jako odloučené pracoviště je součástí právního subjektu s názvem ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ŠINDLOVY DVORY. Pracují zde 2 učitelky a jedna provozní pracovnice.

Informace z historie školy:

Nová multifunkční budova v Litvínovicích byla postavena v letech 2014 – 2015 a v listopadu 2015 zkolaudována. Provoz zahájila 4.1. 2016.

Dopravní dostupnost školy:

MŠ je postavena na strategicky výhodném místě nedaleko zastávky MHD. Nachází se v klidné lokalitě poblíž lesoparku Stromovka. Před školou je několik parkovacích míst, která mohou rodiče využít při dopravě dětí do a z MŠ.

Prostory a vybavení:

MŠ má dostatečně velké prostory a takové prostorové uspořádání, které vyhovuje nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí. MŠ je bezbariérová, prostory jsou slunné, suché, okna zvenku vybavena žaluziemi. Uvnitř se nachází prostorná herna, ve které je zóna se stolky, které jsou využívány k jídlu, ale i ke spontánním a řízeným činnostem. Dále hrací zóna, kde jednu třetinu zaujímá koberec a dvě třetiny marmoleum. Zde jsou dětem volně přístupné hrací koutky (dětská kuchyňka, obchod, knihovna) a dětský nábytek s plastovými boxy – hračky, pomůcky, náčiní a další doplňky nebo alespoň jejich podstatná část je umístěna tak, aby je děti dobře viděly, mohly si je samostatně brát a zároveň se vyznaly v jejich uložení a pro jejich využívání jsou stanovena pravidla. Dětský nábytek je uzpůsoben tak, aby i dvouleté děti na hračky a pomůcky dosáhly. Drobný materiál a pomůcky, které jsou pro dvouleté děti nebezpečné, jsou umístěny mimo jejich dosah. Vybavení hračkami a pomůckami a didaktickým materiálem je průběžně doplňováno a obnovováno dle finančních možností a je pedagogy plně využíváno.  Třetina herny je využívána k odpolednímu odpočinku dětí. Dále se zde nachází sklad lehátek, kuchyně, sociální zařízení se sprchovým koutem, kancelář s vlastním WC a sprchou, chodba, šatna a malý sklad na úklidové prostředky. Sklep ani půda zde nejsou. Ve všech prostorách je podlahové vytápění elektřinou. Vybavení školy i školní zahrady je na špičkové úrovni. MŠ je dokonale vybavena hračkami, pomůckami, nábytkem, nádobím, lůžkovinami a dalším textilem, to vše z nezávadných materiálů splňující bezpečnostní normy i normy EU. 

Dětský nábytek (stolky, židličky), tělocvičné nářadí, zdravotně hygienická zařízení (dětská umývárna, umyvadla, toalety i vybavení pro odpočinek dětí (lůžka) jsou přizpůsobeny antropometrickým požadavkům, odpovídají počtu dětí, jsou zdravotně nezávadné, bezpečné a jsou estetického vzhledu.

Ve třídě je dostatek úložného prostoru pro ukládání hraček, výtvarného a didaktického materiálu. Dětská lehátka jsou stohovatelná, a tudíž zabírají menší prostor.

Prostředí je upraveno tak, že dětské práce jsou přístupny dětem i jejich rodičům a děti se tak, dle svých možností a schopností, podílejí na výzdobě školy.

Na budovu MŠ bezprostředně navazuje zahrada. Ta je prostorná, dobře vybavená nářadím a náčiním, umožňující dětem rozmanité pohybové, pracovní a další aktivity, dále nechybí venkovním sociální zařízení, sklad na hračky a přívod vody, můžeme tak v rámci pracovních činností zalévat záhony a pracovat na nich. Dále se zde nachází dostatečně velké pískoviště, průlezková sestava se skluzavkou, nízký, bezpečný kolotoč, pérová houpačka pro 4 osoby a zpevněná plocha. Na zahradě je málo stinných částí, proto naší snahou do budoucna bude zrealizovat takových částí více.

Naše vize:

Maximálně šťastné a spokojené dítě, které si váží lidí a přírody a nebojí se otevřeně komunikovat.

Naše filozofie:

V dnešní uspěchané a přetechnizované době, ze které pomalu, ale jistě mizí komunikace, citlivé mezilidské vztahy a také pohybové aktivity, chceme, aby děti postupně opět začaly i díky vlastnímu přičinění a aktivitě, vyplývající z jejich zájmu, vnímat jeden druhého, vnímat, co se děje okolo, vážit si přírody a nebýt k ní lhostejní, poznat, že i ony se mohou zasloužit o zdravější přírodu, zdravější vztahy mezi lidmi, zdravější život.

Náš cíl:

Rozvíjet samostatné, zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem dle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme dle RVP PV, na základě kterého máme vypracovaný kvalitní ŠVP.

MŠ 39 budova

MŠ 39 okno

MŠ 39 zahrada

Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

603 561 874

reditel@zssindlovydvory.cz

Užitečné odkazy

SmartClass

smartclass s

smartclass t

Projekty

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony II

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony III

narodni plan obnovy