Tvoříme venku

Za těchto krásných, slunečných dnů se snažíme být s dětmi co nejvíce venku. Proto někdy přenášíme ven i řízenou činnost. Tento týden např. děti vyráběly větrníky z papíru, které nejdříve vybarvily temperou dle vlastní fantazie a poté vystříhaly.

Také se snažíme vést děti k tomu, aby dokázaly vnímat krásu jarní přírody – např. se ztišíme a posloucháme zpěv ptáků nebo je pozorujeme a poznáváme. Na zahradě nám také rozkvetly jabloně, obdivujeme krásu a vůni květů. Nezapomínáme ani zalévat záhony, kde už nám kvetou jahody a každý den si dáváme do polévky nebo pomazánky naši čerstvou pažitku a v brzké době vysejeme hrášek. Nyní už připravujeme dárek ke Dni matek – ze semínek pěstujeme kytičku, zeléváme, přesazujeme do květináčků a těšíme se, jakou bude mít maminka radost.

                                     Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ

Additional information