Zimní čas

            Letos jsme si zimu opravdu užili. Nadílka sněhu přímo lákala k nejrůznějším činnostem. Např. jsme vyráběli sněhuláky z vatových tampónů, z barevných papírů zase lepili tučňáky, čímž jsme tučňáku Pepíkovi pomohli najít ztracenou rodinku nebo pomocí grafických cviků – svislá vlnovka, vyznačili lyžaři cestu po sjezdovce. A co teprve bobování a jízda na lopatách.

            Dále jsme si společně vyzdobili školku zimními motivy, povídali si, jak v zimě žijí zvířátka a ven na strom jsme pak zavěsili lojové koule. Také jsme se dověděli, že sníh ani rampouchy se nelízají a při zimních sportech musíme být opatrní. Do školky k nám také zavítala divadla s pohádkami „O zlobivém andělíčkovi“, „Kvido a strašidelná škola“ a v brzké době přijede divadélko Kos s pohádkou „Kuba a čarodějnice“.

            Ve vzduchu už pomalu začíná vonět jaro a my už se těšíme, co dalšího, pěkného nás ve školce čeká.

                                                        Alice Pitrová, ved. učitelka

Additional information