Pečeme štrůdl

26. září zveme všechny rodiče na ochutnávku vlastnoručně upečeného štrůdlu. Děti si sami umyly jablíčky a nastrouhaly je. Potom děti na vále vyválely těsto, naplnily ho nastrouhanými jablky a nakonec osladily cukrem a rozinkami. Děti práce moc bavila a štrůdl provoněl celou školku. Nakonec jsme si na něm všichni také pochutnali. Přijďte včas, ať na vás štrůdl zbyde.

Mňam.

děti, paní učitelky a teta

Pozdravy z prázdnin

Děkujeme všem dětem a rodičům za krásné pohledy z prázdnin. S dětmi jsme si o zážitcích z prázdnin povídali a pohledy si velmi dlouho prohlíželi. Aby to rodičům nebylo líto, vyrobily si pro ně děti pohledy vlastní. Společně jsme došli na poštu, kde jsme koupili známky, které děti na pohledy nalepily. Potom jsme vyrazili hledat poštovní schránku do které si děti pohledy vhodily. To bylo pro maminky a tatínky velké přrkvapení, když otevřeli doma schránku.

Začátek školního roku

Na začátku školního roku jsme se sešli v plném počtu. Děti natěšené a paní učitelky odpočinuté. V prvním týdnu jsme si ve školce společně nastavili pravidla, která jsou pro bezpečný pobyt ve školce nutné. Seznámili jsme se s novými dětmi a už se ve školce všichni známe. Společně zpíváme, hrajeme hry a ani špatné počasí nás nezaskočí. Máme přece pláštěnky a holinky.

Oslavy obce

Chtěla bych poděkovat všem dětem a jejich rodičům za skoro 100% účast na sobotních Oslavách obce. Děti zvládly zazpívat písničkové pásmo a moc se jim to povedlo. Odměnou jim byl velký potlesk. Velké poděkování patří mým kolegyním paní Mileně Fuchsové a paní Janě Bláhové za pomoc při této akci. Sestřih celého dne oslav bude vysílán na Jihočeské televizi.

Májka a čarodějnice

Na toto období se ve školce každoročně moc těšíme. Děti toto období fascinuje. Povídali jsme si o tradičním stavění májky. O tom, proč se májka staví, kdo ji zdobí, kdo hlídá. Byli jsme se na májku podívat a na zemi měřila skoro 30 metrů. Děti zajímalo jak se májka staví, tak jsme si povídali o Máně, což je modrý traktůrek, který pomáhá místním dobrovolným hasičům májku postavit. Ve školce jsme si udělali čarodějnický sabat - slet. Děti se pochlubily nádhernými kostýmy. Společně jsme si užili hostinu a soutěže. Také jsme dělali pokusy s barvami a vše zapisovali do protokolu. Nejvíce děti bavil pokus s bonbóny Skittles, kdy jsme vyčarovali duhu.

Vaše paní učitelky