Adventní trhy

Společně s dětmi jsme vyrobili výrobky a upekli dobroty. Přijďte podpořit naší mateřskou školu na Litvínovické adventní trhy. Předem děkujeme

Bc. Kamila Gucko

Vánoční focení

Ve středu 6.11. proběhne ve školce vánoční focení. Pokud budete mít zájem, přijďte se vyfotit se svými dětmi - zveme tímto rodiče, prarodiče, sourozence. Těšíme se na všechny.

Bc. Kamila Gucko

Co jsme všechno zažili

V letošním roce se naše školka zapojila do několika nových projektů – Projekt Sokola – Cvičení se zvířátky, Fíha dýha – práce s přírodními materiály, Zdravá 5 – zdravý životní styl a Projekt Veterinární správy o týraných zvířatech. Pravidelně každý měsíc docházíme do Šindlovské knihovny, kde si půjčujeme knihy k právě zařazeným tématům. Mimo klasických témat (ovoce, zelenina, zvířata, les, doprava atd.) zařazujeme i aktuální – svatý Václav, Brunclík a lev, Martin, ekologie, prevence úrazů, bezpečnost, práce s tablety…. Z akcí jsme zatím byli na výletě v MEVPISu ve Vodňanech – Kapřík Metlík, v Písku v Pilařišti, v Domě umění na výstavě Barevné hlubiny a V bílém, v Jihočeském muzeu, Cassiopeia – Život v mraveništi. Děti upekly – svatomartinské rohlíčky, vytvořily zeleninové špízy, vyrobily mátový čaj atd. Každý den společně cvičíme, pracujeme, tvoříme, zpíváme a hrajeme si. 

Bc. Kamila Gucko

Pečeme štrůdl

26. září zveme všechny rodiče na ochutnávku vlastnoručně upečeného štrůdlu. Děti si sami umyly jablíčky a nastrouhaly je. Potom děti na vále vyválely těsto, naplnily ho nastrouhanými jablky a nakonec osladily cukrem a rozinkami. Děti práce moc bavila a štrůdl provoněl celou školku. Nakonec jsme si na něm všichni také pochutnali. Přijďte včas, ať na vás štrůdl zbyde.

Mňam.

děti, paní učitelky a teta

Pozdravy z prázdnin

Děkujeme všem dětem a rodičům za krásné pohledy z prázdnin. S dětmi jsme si o zážitcích z prázdnin povídali a pohledy si velmi dlouho prohlíželi. Aby to rodičům nebylo líto, vyrobily si pro ně děti pohledy vlastní. Společně jsme došli na poštu, kde jsme koupili známky, které děti na pohledy nalepily. Potom jsme vyrazili hledat poštovní schránku do které si děti pohledy vhodily. To bylo pro maminky a tatínky velké přrkvapení, když otevřeli doma schránku.

Bc. Kamila Gucko