Skřítek Pořádníček

Dobrý den, jmenuji se „Pořádníček“ a z plastů a papíru mě vyrobily děti z MŠ Litvínovice 39.Každý den po hraní posbírám po školce všechny pohozené, ztracené, zatoulané, zkrátka neuklizené hračky a s chutí je schlamstnu. Když mám bříško plné, vychrlím všechny hračky na hromádku a děti je společně třídí a uklízejí na své místo. Starší děti pomáhají mladším, které nově nastoupily v září a ještě přesně nevědí, kam všechny hračky patří. Moc mě tahle hra s nimi baví. Z dětí se rychleji stávají kamarádi a těší se do školky.

Jsem prostě šikula a s mou pomocí máme ve školce vždy krásně uklizeno a uklízení nás baví. Navíc, když si chceme hrát, najdeme hračky vždy na tom správném místě. Jo a vytvořilo mě celkem 13 dětí, z toho některé prací, některé radou a ti nejmenší nadšením.

Tak ahoooj, zdraví Vás „Pořádníček“ a děti z MŠ Litvínovice 39 s paní učitelkou Alicí.

Bc. AlicePitrová, vedoucí učitelka MŠ

Náš podzimní výlet

Dne 24.9. 2020 jsme využili posledních pár slunečných dní a vyrazili na výlet do Zalin. Zaliny jsou malá vesnička u Č.B. s bohatou historií, ale hlavně krásnou přírodou.

Nejdříve jsme navštívili farmu paní učitelky Čejkové, kde jsme si hladili malé králíčky a viděli také kuřata a krůty. Potom paní učitelka vypustila na 50 husí a ty se s velkým křikem rozletěly po ohradě, mávaly křídly a jejich křik nás úplně ohromil a také rozesmál. Pak přišly na řadu kachny a jednu z nich jsme si také mohli pohladit. Poté paní učitelka vyvedla na vodítku kozu Bětušku a kůzle, kterému už vyrůstaly růžky. Byla to nádherná podívaná, obzvláště když jsme si mohli obě opět pohladit a kozu také nakrmit. Dále už naše cesta vedla přes louku, kolem lesa do kravína, kde na nás čekala prasnice Cecilka a 12 selátek. Všechna selata zvědavě vyskakovala na ohradu a ti odvážní z nás si na ně mohli sáhnout. Také z krav a telat jsme byli hodně překvapení. Někteří jsme viděli krávu zblízka poprvé a netušili, jak je velká a jak hlasitě bučí.

Odtud už jsme pěšky zamířili k Pazdernickému rybníku u lesa, kde jsme si opekli buřty. No a kde lépe chutná, než-li venku na čerstvém vzduchu, sluníčku a po vydatné procházce. Výlet jsme si úžasně užili a těšíme se, že se do Zalin zase někdy podíváme.

Školní rok 2020-2021

Tak nám začal nový školní rok a musím říci, že jsme se my i děti už velmi těšili. Počátečních slziček bylo letos velmi málo i nové dětičky se téměř od začátku zapojily do společných činností, s radostí cvičí, tvoří, pracují, hrají hry, komunikují s námi i kamarády. Trochu se obáváme, aby nám koronavirus opět nepřekazil naše plány jako ve druhém pololetí školního roku 2019 – 2020. V nejbližší době už se těšíme např. na návštěvu záchranné služby, cirkusového představení nebo divadel. Zatím si to ve školce užíváme naplno a doufáme, že i nadále budeme.

Zima končí

Zima už se pomalu blíží ke konci a my už se začínáme těšit na jaro. Loni jsme si nechali na našich záhonech vykvést pár ředkviček, z nichž jsme si pak vybírali semínka a ty letos zkusíme zasadit. Celou zimu jsme pilně pracovali, učili se, tvořili, zpívali, hráli si a nezabránila nám v tom ani chřipková epidemie, která nás koncem ledna postihla. Shlédli jsme pár krásných divadelních představení, výchovný pořad o zdravé výživě, učili jsme se zacházet s tablety. Zanedlouho nás čeká vzdělávací pořad „Život broučka“, kdy budeme v naší školce pracovat, poznávat, pozorovat a učit se s mikroskopy. V nejbližší době se ale těšíme na tradiční masopustní karneval a výrobu masek.

Podzimní výlet

V úterý 5.11. 2019 jsme vyrazili s dětmi na podzimní výlet. Naše první cesta vedla do Vodňan do environmentálního centra na výchovně-vzdělávací pořad „Putování s kapříkem Metlíkem“ s ukázkami živých ryb a raků. Děti se formou pohádky učily poznávat druhy sladkovodních ryb a raků a měly možnost si je i pohladit. Některé se zpočátku bály, ale když viděly své kamarády, překonaly svou obavu a pohladily si je také. Po svačince jsme se přesunuli do Protivína, kde už na nás čekala zaměstnankyně krokodýlí ZOO, která nás celým areálem provedla a o všech krokodýlech nám toho opravdu hodně pověděla. Někteří krokodýli měli dokonce jména jako některé z našich dětí. Asi nejvíce děti zaujal největší krokodýl Evropy – Golem, měřící cca 6 metrů, který se po nich mlsně ohlížel. Celodenní výlet děti unavil, takže si některé schruply cestou domů v autobuse.

Nyní už se pomalu začínáme těšit a připravovat na advent, naše MŠ bude prodávat své výrobky na adventním trhu, který se bude konat 23.11. 2019 a výtěžek bude použit výhradně pro naše děti z MŠ 39. Dále nás čeká mikulášská nadílka a brzy po ní vánoční besídka a také spousta vánočního a zimního tvoření a dalších činností. Za celou naši MŠ přeji všem hřejivý adventní čas a pevné zdraví