Podzimní výlet

V úterý 5.11. 2019 jsme vyrazili s dětmi na podzimní výlet. Naše první cesta vedla do Vodňan do environmentálního centra na výchovně-vzdělávací pořad „Putování s kapříkem Metlíkem“ s ukázkami živých ryb a raků. Děti se formou pohádky učily poznávat druhy sladkovodních ryb a raků a měly možnost si je i pohladit. Některé se zpočátku bály, ale když viděly své kamarády, překonaly svou obavu a pohladily si je také. Po svačince jsme se přesunuli do Protivína, kde už na nás čekala zaměstnankyně krokodýlí ZOO, která nás celým areálem provedla a o všech krokodýlech nám toho opravdu hodně pověděla. Někteří krokodýli měli dokonce jména jako některé z našich dětí. Asi nejvíce děti zaujal největší krokodýl Evropy – Golem, měřící cca 6 metrů, který se po nich mlsně ohlížel. Celodenní výlet děti unavil, takže si některé schruply cestou domů v autobuse.

Nyní už se pomalu začínáme těšit a připravovat na advent, naše MŠ bude prodávat své výrobky na adventním trhu, který se bude konat 23.11. 2019 a výtěžek bude použit výhradně pro naše děti z MŠ 39. Dále nás čeká mikulášská nadílka a brzy po ní vánoční besídka a také spousta vánočního a zimního tvoření a dalších činností. Za celou naši MŠ přeji všem hřejivý adventní čas a pevné zdraví

Hola hola školka volá

Začátek nového školního roku proběhl u nás ve školce jako každoročně. Po počátečních slzičkách si naši nováčci brzy zvykli a nyní už pilně pracujeme, tvoříme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si, zkrátka těšíme se do školky.

V září bylo krásné počasí, proto jsme chodili ven co nejvíce a někdy jsme venku i tvořili – např. pískové obrázky, ptáčky z borových šišek apod. prošmejdili jsme také Litvínovice a blízkou Stromovku, kde je v tomto ročním období obzvláště krásně. Pozorujeme znaky podzimu, stromy, jejich listy a plody, také zvířátka potkáváme a dokonce i houby jsme našli a už víme, že ani ty nejedlé neničíme. Nyní už padají kaštany a tvoření z nich je pro nás také zajímavé.

24.9. 2019 k nám do MŠ zavítal Tyflokabinet – tj. bezplatné vyšetření zraku u dětí a tentokrát všechny děti měly oči v pořádku. V měsíci září jsme se také potěšili s klaunem a jeho kamarády a oslavili narozeniny jedné naší kamarádky. Oslavenkyně dostala hobla a hlavně spoustu gratulací a písničku jen pro ni. Všechny děti jí pak připily a dostaly čokoládu a balónek.

Výlet do Borovan

V úterý 4.6. 2019 jsme jeli na výlet – tentokrát do Borovan. Přímo na zámku jsme shlédli pohádku divadla KOS „Doktor Léčímrád“, poté jsme posvačili v zámeckém parku a zamířili do hrnčířské dílny – podkrovního ateliéru, kde jsme si namalovali každý svůj hrneček. Pak jsme se autobusem přesunuli do Dvorců u Borovan, do ZOO, kde jsme viděli pěkně zblízka např. lvy, tygry, opice, hrocha, hady, papoušky a další zvířátka. Také jsme si přímo v areálu ZOO pohráli na dětském hřišti, poobědvali a jako sladkou tečku si dali nanuk. Výlet se nám všem moc líbil.

Kouzelník v MŠ

Kouzelník v MŠ

Dne 31.5. 2019 nás u příležitosti MDD navštívil kouzelník Martin Čejka. My všichni jsme byli jeho vystoupením doslova uneseni. Před našimi zraky např. vyčaroval z plyšového králíka živého, z plastového vejce syrové, které pak dal péci na pánev, přiklopil pokličkou, tu zvedl a pod ní byla živá holubička. Děti si jí na závěr mohly pohladit či pochovat. Děti po celou dobu kouzelníkovi pomáhaly čarovat, fandily mu, tleskaly a ten jim slíbil, že určitě zase někdy za nimi přijede.

Tvoříme venku

Za těchto krásných, slunečných dnů se snažíme být s dětmi co nejvíce venku. Proto někdy přenášíme ven i řízenou činnost. Tento týden např. děti vyráběly větrníky z papíru, které nejdříve vybarvily temperou dle vlastní fantazie a poté vystříhaly.

Také se snažíme vést děti k tomu, aby dokázaly vnímat krásu jarní přírody – např. se ztišíme a posloucháme zpěv ptáků nebo je pozorujeme a poznáváme. Na zahradě nám také rozkvetly jabloně, obdivujeme krásu a vůni květů. Nezapomínáme ani zalévat záhony, kde už nám kvetou jahody a každý den si dáváme do polévky nebo pomazánky naši čerstvou pažitku a v brzké době vysejeme hrášek. Nyní už připravujeme dárek ke Dni matek – ze semínek pěstujeme kytičku, zeléváme, přesazujeme do květináčků a těšíme se, jakou bude mít maminka radost.

Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ