Lyžařský výcvik 2020 z pohledu žáků

„ Na lyžích byly úžasné podmínky (až na zledovatělou sjezdovku). Bylo teplo a svítilo sluníčko, a dokonce chvíli byla i inverze. Na lyžáku jsme se trochu stmelili a odstranili některé odpory mezi námi. Bylo to skoro jako sen, ze kterého bych se nejraději nikdy neprobudila. Děkuji škole za úžasný týden.“ (N.P.)

„ Bylo pro mě těžké uvěřit, že už je pátek. Vše tu uteklo tak rychle! Jak lousknutím prstu a je lyžáku konec. Všem se nám bude stýskat.“ (A.V.)

„ Moji rodiče mi v neděli mávali se slzami v očích: " Hlavně se nám vrať celá! " Splnila jsem a z týdne plného skvělých zážitků nám zbyly jen krásné vzpomínky. „ (J.V.)

„ Naučil jsem se lépe lyžovat, poznali jsme se více se sedmáky a naše třída se dala více dohromady. Byl to prostě úžasný týden. Hned bych jel znovu!“ (J.K.)

„ Celý týden jsem si maximálně užila. Kdybyste se mě v pátek zeptali, zda se vrátit domů, řekla bych: "Prosím, nechte mě tu!" Se spolužáky jsme se shodli, že týden navíc by neuškodil.“ (T.B)

„ Lyžařský výcvik byl skvělý, skoro všichni mě překvapili. Na pomě jsem dokázala jet a dokonce i z toho kopce. Na to, že jsem stála na lyžích poprvé, jsem sama sebe překvapila. Lyžák byl skvělý, je to zážitek na celýýýý život! NEJVĚTŠÍ PROBLÉM BYL S NAZOUVÁNÍM LYŽÍKŮ„ (A.S.)

My se matematiky nebojíme!

V úterý čekalo na všechny žáky šestých, sedmých a osmých tříd 15 úloh, ve kterých mohli předvést své početní a logické dovednosti. Probíhalo totiž u nás školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Nejlépe se s příklady vypořádali Viktorie Malá, Anežka Vysloužilová (6. třída), Kateřina Kneysová, Natálie Placerová (7. třída), Kateřina Mrkvičková, Petr Alexa (8. třída).

Aby nebylo deváťákům líto, že pro ně již žádná kategorie není, vyzkoušeli si úlohy určené pro osmou třídu, ve kterých se nejlépe dařilo Sáře Hauserové a Davidu Stejskalovi.

Všem, kterým se dařilo, blahopřejeme, ostatním to určitě vyjde příště.

Lyžařský kurz

V neděli dne 12. ledna 2020 jsme se konečně dočkali dlouho očekávaného lyžařského výcvikového kurzu (LVK). Hned po obědě jsme před školou v Šindlových Dvorech napěchovali autobus zavazadly s lyžařskou výstrojí a výzbrojí za asistence rodičů, kteří ještě stihli sdělit svým ratolestem poslední rady a instruktáže, jak se opatrovat a už tu bylo finální loučení a mávání. Cílem naší cesty byly Nové Hutě a naším náhradním domovem se v následujících šesti dnech stal penzion U Studeného potoka. Po příjezdu do poklidné části Šumavy nás sice nepřivítaly závěje sněhu, ale o to větší bylo překvapení, když jsme se procházkou vydali směrem k sjezdovce. Opravdu tu na nás čekala sněhová pokrývka, naše obavy byly zbytečné.. První den máme pomalu za sebou, žáci ulehají do postelí a plni očekávání se nemohou dočkat rána.

První den na svahu nás čekalo rozdělení žáků do třech družstev, a pak již nic nebránilo aktivně zahájit letošní LVK. První a druhé družstvo vyrazilo objevovat místní sjezdovku, třetí družstvo získávalo první lyžařské zkušenosti na mírném svahu pod sjezdovkou. Odpoledne již všichni účastníci zájezdu vyjíždí vlekem na samotný vrchol sjezdovky, kde některé čeká první zdolávání dříve nepředstavitelného.

Ve stejném duchu se nesly i následující dny, vyjma středy, kdy byla polovina pobytu za námi, a dle bezpečnostních doporučení byl vynechán odpolední sjezdový výcvik. I když jsme nelyžovali, tak jsme určitě nezaháleli a vypravili se na procházku do blízkého i vzdálenějšího okolí, na Svinnou Ladu.

Ve čtvrtek opět kolem deváté naskákala všechna družstva do přeskáčů a pilovala smýkaný a řezaný oblouk včetně jejich modifikací, protože ještě před obědem nás čekal závod ve sjezdu. Za odvedené výkony si pak všichni členové družstev vysloužili od instruktorů pochvalu a ti nejlepší i medailová ocenění.

Závěrečný den se nesl ve znamení velkého balení a úklidu a za odměnu jsme ještě přeci jen stihli vyrazit na svah, abychom si naposledy zařádili pod bedlivým dohledem instruktorů.

Jediná věc, která nás trošku rmoutila, byla, že jsme neměli možnost potýkat se se zemskou přitažlivostí na lyžích běžeckých. Snad někdy příště.

Všem zúčastněným patří velký obdiv za mnohdy úctyhodné až heroické výkony a díky za super báječný týden.

Loučíme se s Novými Hutěmi bohatší o lyžařský um, ale především i o řadu krásných
a nezapomenutelných zážitků.

Sedmá a osmá třída..

Vánoce v Evropě

Dne 9. 12. 2019 navštívila naši školu paní Kateřina Patáková z Eurocentra v Českých Budějovicích a v rámci přednášky na téma Vánoce v Evropě seznámila žáky šesté třídy s vánočními tradicemi a zvyklostmi v různých zemí Evropy. Žáci měli možnost se aktivně zapojit do diskuze a v závěrečném quizu získali za správné odpovědi sladkou odměnu.

Sálová kopaná

Po dva pátky, a to 29. 11. a 6. 12., se naši žáci 2. stupně účastnili turnaje v sálové kopané, který pořádala ZŠ Rudolfov. Mezi konkurencí osmi škol se dokázala prosadit mezi chlapci i naše tři děvčata, Maky a Áďa, která se aktivně podílela na neprůstřelnosti naší obrany a Nikča, které se podařilo vstřelit krásné branky. I když jsme se nakonec neumístili na stupních vítězů, všichni naši hráči nechali na hřišti své maximum a především si užili bezva sportovní dopoledne. Určitě největším úspěchem celého sportovního klání bylo pro naše Šindláky vyhlášení nejlepšího golmana, a tím se stal Jury Hrabánek. Velká gratulace všem :-).