Oslava demokracie

I na naší škole jsme si připomněli 30 let svobody. Při hodinách dějepisu jsme si s žáky povídali o Sametové revoluci, také jsme se však zmínili i osobě Jana Opletala a tím oprášili informace o životě v protektorátu. Velmi děkuji všem dětem i rodičům za krásné retro předměty, které nám totalitní dobu trochu přiblížily.

Nad termínem svoboda, jsme se všichni zamýšleli, je velice důležitá a musíme ji bránit!

Gastrofest

Ve čtvrtek 21. listopadu se žáci 7. třídy vypravili na Gastrofest, který se konal na Výstavišti v Českých Budějovicích. Měli jsme možnost získat inspiraci v oblasti gastronomie, účastnili jsme se ochutnávek a velký obdiv u nás sklidilo vyřezávání z dýní a výstava dortů. Výpravu za poznáním jsme si společně užili a možná se nám podaří v rámci hodin vaření zúročit nové vědomosti.

Bobřík informatiky

Od 4. do 15. listopadu probíhala soutěž zaměřená na informatické myšlení. Letos se konal 12. ročník této celostátní online soutěže pro žáky se zájmem o svět technologií.

V kategorii Benjamin (6. a 7. třída) se nejlépe dařilo Natálii Placerové, Anežce Vysloužilové, Isabele Šestákové a Aničce Wiererové.

V kategorii Kadet (8. a 9. třída) to byli: Julie Váňová, Markéta Malečková a Kateřina Lhotská.

Všem úspěšným řešitelů blahopřejeme a ostatním děkujeme za snahu.

Soutěž T-PROFI – Talenty pro firmy

Dne 7. 11. žáci naší školy zvítězili v soutěži T-profi, Talenty pro firmy !!!

Družstvo bylo složeno ze tří našich žáků, dále ze tří studentů SPŠ v Písku a součástí družstva byl také kapitán z firmy Kern-Liebers. Soutěž nebyla zaměřena pouze na zručnost jednotlivců, ale také na spolupráci v týmu. Naši žáci se sešli se studenty střední školy na dvou společných trénincích, aby se společně poznali a učili se spolupracovat v týmu. Cílem bylo postavit model funkčních výsuvných dveří, které jsou v běžných provozech velkých firem. Dále bylo potřeba naprogramovat tyto dveře tak, aby se otvíraly a zavíraly podle pohybu paletového vozíku. Vše se stavělo ze stavebnice Merkur a programovalo pomocí zařízení micro:bit.

Našemu družstvu se během třech a čtvrt hodiny podařilo tento model postavit a rozpohybovat manuálně na posun dveří. Naprogramování bylo již nad jejich síly. Avšak dle slov studentů scházelo pouze zapojení a vše by se „možná“ rozběhlo. To již teď nezjistíme.

Důležité je, že v silné konkurenci deseti družstev z Jihočeského kraje se našemu družstvu podařilo postavit model nejlépe a zaslouženě zvítězilo. Zajistilo si tak postup do celorepublikového finále, čímž zopakovalo výkon z roku 2017. Uvidíme, jak se našim borcům a borkyni bude dařit dále. Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo v pavilonu T1, následovalo ještě natáčení s ČT. (odkaz na reportáž ve Zprávičkách na ČT :D https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/219411000161111)

Věřím, že si žáci soutěž užili, a chtěl bych jim touto cestou velmi poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy. Stejně tak slečně Gabriele Pechkové, která pomáhala s organizací našeho družstva. Za středoškolské zástupce patří poděkování panu Mgr. Milanovi Janouškovi, který se staral o připravenost studentů ze SPŠ Písek. Dále patří velké poděkování firmě Kern-Liebers, jmenovitě kapitánovi družstva panu Vítu Procházkovi a také panu Petru Šidlíkovi, který s žáky a studenty pracoval na společných trénincích.

Mgr. Jakub Jareš

Halloween

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se na chodbách a ve třídách druhého stupně začala objevovat různá strašidla, duchové, čarodějnice, zombie, kostlivci a všelijaké jiné příšerky. Jakékoliv zděšení vystřídalo nadšení, jak šikovní a kreativní jsou žáci naší školy, když se tak krásně nalíčili a oblékli do strašidelných kostýmů. Ano, celou školu ovládl Halloween.

Žáci, kteří zaujali kostýmem nejvíce, získali ocenění a sladkou odměnu v těchto kategoriích:

1. 1.Most Humorous Costume - Nelly Kroupová
  2. 2.Most Creative Costume – Kateřina Lhotská
  3. 3.Most Frightening Costume - Leona Linhartová
  4. 4.Best Handmade Costume – Kateřina Mrkvičková
  5. 5.Best of all Costume – Aneta Kordová

V hodinách anglického jazyka měla každá třída možnost seznámit se s tradicemi a původem tohoto svátku a vytvořit si své vlastní halloweenské monstrum.

Všem maskám děkujeme za účast a vytvoření krásně strašidelné atmosféry.