Soutěž T-PROFI – Talenty pro firmy

Soutěž T-PROFI – Talenty pro firmy

Dne 7. 11. žáci naší školy zvítězili v soutěži T-profi, Talenty pro firmy !!!

Družstvo bylo složeno ze tří našich žáků, dále ze tří studentů SPŠ v Písku a součástí družstva byl také kapitán z firmy Kern-Liebers. Soutěž nebyla zaměřena pouze na zručnost jednotlivců, ale také na spolupráci v týmu. Naši žáci se sešli se studenty střední školy na dvou společných trénincích, aby se společně poznali a učili se spolupracovat v týmu. Cílem bylo postavit model funkčních výsuvných dveří, které jsou v běžných provozech velkých firem. Dále bylo potřeba naprogramovat tyto dveře tak, aby se otvíraly a zavíraly podle pohybu paletového vozíku. Vše se stavělo ze stavebnice Merkur a programovalo pomocí zařízení micro:bit.

Našemu družstvu se během třech a čtvrt hodiny podařilo tento model postavit a rozpohybovat manuálně na posun dveří. Naprogramování bylo již nad jejich síly. Avšak dle slov studentů scházelo pouze zapojení a vše by se „možná“ rozběhlo. To již teď nezjistíme.

Důležité je, že v silné konkurenci deseti družstev z Jihočeského kraje se našemu družstvu podařilo postavit model nejlépe a zaslouženě zvítězilo. Zajistilo si tak postup do celorepublikového finále, čímž zopakovalo výkon z roku 2017. Uvidíme, jak se našim borcům a borkyni bude dařit dále. Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo v pavilonu T1, následovalo ještě natáčení s ČT. (odkaz na reportáž ve Zprávičkách na ČT :D https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/219411000161111)

Věřím, že si žáci soutěž užili, a chtěl bych jim touto cestou velmi poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy. Stejně tak slečně Gabriele Pechkové, která pomáhala s organizací našeho družstva. Za středoškolské zástupce patří poděkování panu Mgr. Milanovi Janouškovi, který se staral o připravenost studentů ze SPŠ Písek. Dále patří velké poděkování firmě Kern-Liebers, jmenovitě kapitánovi družstva panu Vítu Procházkovi a také panu Petru Šidlíkovi, který s žáky a studenty pracoval na společných trénincích.

Mgr. Jakub Jareš

ředitel školy

Additional information