Hrdějovický Vavřínek

Ve čtvrtek 27.2. se naše děti zúčastnily recitační soutěže v Hrdějovicích. Recitátoři měli básničky vypilované do každého detailu. Pro některé byla daná recitační soutěž premierou. Avšak se toho chopili velmi statečně a zodpovědně.

I přes velkou konkurenci se naše recitátorka umístila na 3. místě. Věřím, že pro recitátory to byla nová zkušenost, která jim pomůže v dalších recitačních soutěžích.

A. Zíbarová

Mlýnek v Mladém 2020

Dne 3. března se sedm statečných z naší školy (Ondra Kysela, Martinka Kosová, Barunka Rubášová, Nelinka Návarová, Elenka Fojtlová, Janička Poláková a Beátka Linhartová) vydalo otestovat své znalosti a vědomosti v oblasti českého jazyka. Všem se dařilo velmi dobře a velkou radost nám udělala dvě 4. místa. V kategorii 3. tříd byl úspěšným řešitelem Ondra, v kategorii 5. tříd Janička.

Všichni zúčastnění si za své výkony zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

B. Šedivá

Návštěva ze ZOO

V pátek 28.2. měl 1.-3. ročník zpestřenou výuku o návštěvu ze ZOO. Děti se dozvěděli o životě králíka divokého, švába a krajty. Samozřejmě nechyběly ani živé ukázky zvířat.

Daná zvířátka si mohly děti pohladit a doptat se zkušené ošetřovatelky na své zvídavé otázky. Našly se však některé děti, které překonaly i svůj strach a obavy.

Opět to bylo zajímavé a především poučné zpestření výuky.

A. Zíbarová

ŠKOLNÍ FLORBALOVÁ LIGA

Ve čtvrtek 20. února 2020 se účastnil florbalový tým Šindláci (kluci z 1. stupně) druhého kola Školní florbalové ligy, který se tentokrát uskutečnil ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Naši žáci opět hráli ve velké konkurenci mezi dvanácti zúčastněnými školami. Ve své skupině se stali vítězi a čekal je finálový zápas, který byl velmi vyrovnaný. Nakonec jsme skóre neudrželi a skončili jsme na krásném 2. místě. Všichni Šindláci ze sebe opět vydali svá maxima a předvedli neuvěřitelné výkony a oproti poslednímu florbalovému turnaji se posunuli zase o stupínek výše. Všem velká gratulace :)

Finanční gramotnost na 1. stupni

Ve středu 22. ledna proběhl na 1. stupni projekt k finanční gramotnosti. K problematice financí nám přijela povídat paní Brožová se svým kolegou. Připravili si pro děti pracovní listy a ve skupinách společně tvořili měsíční rozpočet rodiny. Vybrali si bydlení, dopravu do zaměstnání, seznam potravin.Počítat museli i s  pravidelnými splátkami a dalšími výdaji dnešních rodin. Děti zjišťovaly, zda by s rozpočtem 22000Kč vystačily či nikoliv. Některé skupiny byly hodně spořivé, naopak některé se dostaly i do mínusu. Děti se pozastavovaly nad tím, jak je drahé například jídlo a mnohým nezbyly peníze na volnou zábavu. Projekt byl určitě zajímavý a ukázal dětem kde se peníze berou, co všechno musí rodiče platit a proč není dobré nechat všechny rodinné úspory v hračkářství.